Qysh me përgaditë maskë për shtim të flokëve?

Përbërësit:

  •  Dy lugë gjelle vaj ricini
  •  Një të verdhë të vezës
  •  Një lugë gjelle mjaltë

 

Të gjithë përbërësit i përzieni bashkë, dhe produktin e fituar e aplikoni në flokë.

 

Flokët i mbuloni me një qese ose mbulojë të flokëve, dhe i lini ashtu për dy deri katër orë.

 

Pas dy ose katër orëve, flokët i pastroni me shampon dhe zbutës të flokëve.

 

Këtë proces e përsëritni një deri dy herë në javë për dy muaj.

maske-per-shtim-te-flokeve

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?