Qysh me përgaditë maskë për largimin e akneve?

Përbërësit:

  • 3-4 lugë tërshërë
  • 2 lugë mjaltë
  • 1 lugë jogurt.
  • akne mask

Në një enë vendosni tërshërën e bluar imët.

Shtoni jogurtin dhe mjaltën.

Përzieni masën derisa të bëhet homogjene.

Aplikojeni në fytyrë dhe shpërlani pas 15 minutash.

Kjo maskë mund të përsëritet 2 herë në javë deri sa të arrini efektin e dëshiruar.

pozim 1

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?