Qysh me përgaditë maskë për fytyrë të yndyrshme?

Përbërësit:

  • 1 banane
  • 1 lugë mjaltë
  • Lëng limoni.

Në një enë shtypni bananen dhe shtoni mjaltën.

Përzieni dhe shtoni disa pika lëng limoni.

Aplikojeni maskën në fytyrë dhe shpërlani pas 15 minutash me ujë të ftohtë.

Si rezultat i përdorimit të kësaj maske është zbutja e lëkurës, si dhe kontrollimi i shfaqjes së yndyrës së tepërt.

maske me banane 1

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?