Qysh me përgaditë maskë për fytyrë të thatë?

Përbërësit:

  • 1 lugë mjaltë
  • 1 lugë sodë buke
  • 3 kapsula omega 3
  • pak qumësht.

Kombinohen në një enë të gjithë përbërësit.

Lehtësisht fërkojeni fytyrën me këtë maskë.

Lihet të thahet për 10 minuta.

Pastrohet me ujë duke e masazhuar fytyrën.

Soda e bukës largon lëkurën e vdekur.

Mjalti hidraton lëkurën dhe ka veti anti-bakteriale.

Omega 3 mbron dhe riparon lëkurën.

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?