Qysh me përgaditë maskë antioksiduese kundër rrudhave?

Përbërësit:

  • ½ kivi
  • 1 lugë mjaltë
  • 1 lugë lënd limoni.

Qërohet kivi dhe shtypet në një pjatë.

Shtohet mjalta dhe limoni dhe kombinohet mirë.

Përhapet në fytyrë maska e përgaditur, dhe pas 10 minutash shpërlahet me ujë të vakët.

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?