Qysh me përgaditë kremë për forcimin e thonjëve?

Përbërësit:

  • Vazelinë
  • Leng limoni
  • Vaj ulliri.

Në një enë kombinohet 1 lugë vazelinë, 2 lugë lëng limoni dhe 1 lugë vaj ulliri,

Përzihet masa dhe aplikohet në thonjë dhe në lëkurë rreth thonjëve.

Lejohet të veprojë për 15 minuta dhe pastaj shpërlahet.

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?