Qysh me përgaditë gurabia?

Përbërësit:

  • 2 vezë
  • 100 gram margarinë
  • 2 gota caji sheqer
  • 1 gotë jogurt
  • 1 pecivë
  • lëvore e limonit
  • 1 sheqer vanillë
  • miell.

Me të gjithë përbërësit gatuhet një brumë i butë.

Nxiren topthat duke e përmillur brumin dhe rradhiten në tepsi të lyer me yndyrë.

Pjeken në temperaturë mesatare derisa të skuqen.

Qysh me përgaditë ëmbëlsira me luleshtrydhe?

Qysh me përgaditë gurabi me susam?