Qysh me përgaditë desert me fruta?

Përbërësit:

  • 200 ml jogurt
  • 100 gram fruta të freskëta dhe të copëtuara si:
  • Portokall
  • Mollë
  • Boronica
  • Banane
  • 1 lugë sheqer vanillë
  • 1 lugë mjaltë
  • Arra apo lajthi(opcionale).

1.Copëtoni frutat e përzgjedhura dhe vendosni jogurtin në një enë.

2.Përzieni jogurtin derisa të jetë i butë tërësisht.

3.Vendosni sheqer vanillën mbi fruta.

4.Ndani nga 2 lugë prej frutave në qdo gotë për servim.

5.Shtoni nga 2 lugë jogurt dhe 1 lugë mjaltë mbi jogurt.

6.Përsëritni derisa të mbushen gotat dhe dekoroni me arra apo lajthi.

Qysh me pastru melçinë me pije natyrale?

Qysh me ditë pijen që përshpejton metabolizmin?