Qysh me përgaditë biskota me kafe?

Përbërësit:

 • 400 gr miell
 • 250 gr margarin
 • 200 gr sheqer
 • 6 luge kafe te ftohte
 • 2 sheqer vanilje
 • 2 luge kakao
 • 1 pluhur per pjekje

Udhëzimet:

 1. Margarina e mbajtur ne temperature ambienti tundet  me sheqerin dhe sheqer vaniljen.
 2. Shtohet kafeja,mielli,pluhuri per pjekje,dhe kakao.
 3. Pasi masa perzihet mire,me dore marim nga masa dhe formojme toptha te vegjel te cilet i shtypim pak me dore dhe i radhisism ne ndonje kallep per pjekje te mbuluar me leter per pjekje.
 4. Piqen ne temperature 180 grade per 10 minuta.

biskota-me-kafe

Qysh me përgaditë ëmbëlsira me luleshtrydhe?

Qysh me përgaditë gurabi me susam?