Qysh me përgaditë akullore me banane?

Përbërësit:

  • 3 banane
  • 4 luleshtrydhe
  • Mjaltë
  • 2 lugë kokos.

akullore-me-banane

1.Vendosni bananet e copëtuara dhe të ngrira në mikser, si dhe luleshtrydhet e ngrira.

akullore-me-banane-1

2.Shtoni mjaltin dhe përzieni derisa të arrini një masë kremoze.

akullore-me-banane-2

3.Vendoseni në një enë me kapak për ngrirje, shtoni mbi kokos dhe vendoseni në friz për disa orë para servimit.

akullore-me-banane-3

Akullore me Portokall

Akullore me Cokolate