Qysh me i pastru pllakat?

Përbërësit:

  • 2 gota ujë të ngrohtë
  • 1 lugë sodë bikarbone
  • ¼ e gotës uthull.

pllaka-1

1.Kombinoni ujin me sodë në një gotë.

pllaka-2

2.Shtoni në shishe me spërkatës ujin me sodë, si dhe shtoni uthullën.

pllaka-3

3.Spërkatni leckën dhe pastroni pllakat.

pllaka-4

Qysh me largu ngjyrën e markerit nga materialet?

Qysh me i largu njollat e stilolapsit?