Qysh me pastru fytyrën me vaj kokosi dhe sodë?

Vaji i kokosit është antibiotik natyral që ndihmon në relaksimin e poreve dhe eleminimin e mikrobeve.

Soda bikarbone pastron lëkurën.

Pasi të aplikoni këtë pastrues lëkurë ju do të vëreni se lëkura do të qetësohet, njollat, aknet dhe të skuqurat në lëkurë do të largohen.

vaj sode 1

Në një enë  vendosni 1 lugë vaj kokosi dhe 1 lugë sodë bikarboni.

Përzieni maskën dhe aplikojeni në fytyrë.

Që të arrijë efektin maksimal maska duhet të qëndroj në fytyrë të paktën 1 orë.

Shpërlahet me ujë të vakët dhe përsëritet 1 herë në 10 ditë.

vaj sode 1

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?