Qysh me pasë lëkurë vezulluese?

Për të pastruar lëkurën dhe për të arritur rezultatet vezulluese, rekomandohet të aplikohet maska e përgaditur me bajame.

Përbërësit:

  • 3 lugë sheqer
  • 3 lugë sheqer ngjyrë kafe
  • 3 lugë bajame të bluara
  • 2 lugë vaj ulliri.

Kombinoni të gjithë përbërësit në një enë.

Aplikoni maskën e përgaditur në fytyrë të tharë, dhe masazhoni në lëvizje rrethore.

Pas 20 minutash pastroni fytyrën me ujë të nxetë, e pastaj me ujë të ftohtë.

maske-bajamesh

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?