Qysh me pasë lëkurë të shëndetshme?

Për përgaditjen e maskës e cila mban lëkurën e butë dhe të shëndetshme nevojiten:

  • 1 banane
  • 1 lugë mjaltë
  • 2 lugë kos.

Shtypim bananen, në të cilën shtojmë mjaltën dhe kosin.

Përziejmë të gjithë përbërësit dhe e aplikojmë këtë maskë në fytyrë duke e lënë të veprojë për 30 minuta.

Shpërlajmë me ujë të ftohtë.

lekure-te-shendetshme

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?