Qysh Me Zhblloku iPhone me ane te SAM?

Kjo metode e zhbllokimit funksionon ne iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS, dhe iPhone 3G ne cfaredo firmware duke perfshire edhe versionet 5.x.

Hapi 1:
iPhone duhet te jete “jailbreak”. Nese nuk eshte “jailbreak”, mesoni ketu se si ta beni: Qysh Me Jailbreak iOS 5.0.1 Per iPhone, iPad, iPod Touch?

 

Hapi 2:
Hapeni Cydia.

Hapi 3:
Zgjedhni Manage ne pjesen e poshtme te ekranit.
Hapi 4:
Zgjedhni  butonin e madh Sources.

Hapi 5:
Zgjedhni butonin Edit ne pjesen e siperme djathas ekranit.

Hapi 6:
Zgjedhni butonin Add qe eshte ne pjesen e siperme majtas te ekranit.

Hapi 7:
Shkruani http://repo.bingner.com dhe shtypni butonin Add Source.

Hapi 8:
Shtypni butonin Return to Cydia.

Hapi 9:
Zgjedhni Bingner nga lista e Sources.

Hapi 10:
Zgjedhni SAM nga lista e paketave te instaluara.

Hapi 11:
Shtypni butonin Install qe eshte ne pjesen e siperme djathtas.


Hapi 12:
Zgjedhni butonin Confirm per te filluar instalimin.

Hapi 13:
Pasi te perfundon instalimi, shtypni butonin Reload SpringBoard.

Hapi 14:
Vendosni SIM kartelen, dhe hapeni aplikacionin SAMPrefs.

Hapi 15:
Zgjedhni metoden Auto Detect dhe shtypni Utilities. Vini re**: Nese Auto-Detect nuk funksionon, atehere zgjedhni opcionin By Country and Carrier dhe caktoni manualisht operatorin origjinal ku eshte blere iPhone.

Hapi 16:
Shtypni butonin Attempt Activation. Nese butoni Attempt Activation nuk ju shfaqet, atehere duhet se pari te shtypni butonin De-Activate iPhone dhe me pas butoni Attempt Activation do te shfaqet.

Hapi 17:
Shfaqet mesazhi “this may take a while” qe tregon se aktivizimi eshte duke u kryer.

Hapi 18:
iPhone eventualisht do te behet respring, dhe valet e SIM karteles do te shfaqen!

 • arb

  duhet te jet jailbreak, apo nuk duhet te jet????

 • riza

  mua nuk me funksionon kjo metode ne ios 5.1 e kam edhe gevey sim card ppor as ajo nuk me ben qfar duhet te beje qe tme beje kartela

 • Fatosi

  riza: Nese ke gevey duhet me se pari me hek gevey me shti veq kartelen, me bo restore prej fillimit me itunes, me ja bo jailbreak e ateher me perdor SAM, mirepo tanime kjo metode nuk funksionon sepse Apple ka mbyllur kete backdoor qe e ka persor SAM.

 • arian

  a funksionon hale qekjo metod a jo.

 • trinti

  e nese e bon by country and carriera qysh me ja dhan ato tdhana a mej dhan karteles qe u kan ma heret a qitashtit vales e nese te vales nuk po muj me gjet kerkun valen se segxiston as kosova e as monaco
  ju lutem ni pergjigje prej adminave nese kishi mujt

 • trinti

  e nese e bon by country and carriera qysh me ja dhan ato tdhana a mej dhan karteles qe u kan ma heret a qitashtit vales e nese te vales nuk po muj me gjet kerkun valen se segxiston as kosova e as monaco
  ju lutem ni pergjigje prej adminave nese kishi mujt

 • hekuran

  ooooooooo flm shum shumm Allahi ju shperbleft se mu me boni u qel iphoni im 4

 • Guest

  ooooooooo flm shum shumm Allahi ju shperbleft se mu me boni u qel iphoni im 4

 • Fa1

  Triniti besoj se kjo ka per tet ndihmuar esht metod e thjesht & shpejt 100% funksionon, por per kete metod iphoni duhet te jet Jailbreak ,hape cydia shkoni tek search…pastaj shkruaj Ultrasnow dhe klikoni tek ky program dhe instalojeni pasi te behet respring iphoni, prap shfaqet No service hapi tjeter duhet ta shkarkoni programin redsnow 0.9.15b3 pastaj extrakto fajllin & hyni run as administrator, pasi te hapet programi shfaqet jailbreak dhe extra, iphoni duhet te lidhet me pc tuaj pasi te klikoni ne opcionin jailbreak shfaqen opcione tjera cydia,install ipod baseband downgread ipod baseband ju duhet selektoni vetem downgread ipod baseband ndersa tjerat opcione deselektoni klikoni next pastaj shfaqet hapi tjeter ku kerkohet qe iphoni juaj te fiket pasta hyni next dhe aty redsnow dot ju informoj sesi iphoni juaj te futet ne DFU mode kjo procedur nuk zgjat shum por kujdes asesi mos e diskonektoni iphonin tuaj prej pc pritni pak pastaj fillojn dhe shfaqen valet :D…

 • Fa1

  Triniti besoj se kjo ka per tet ndihmuar esht metod e thjesht & shpejt 100% funksionon, por per kete metod iphoni duhet te jet Jailbreak ,hape cydia shkoni tek search…pastaj shkruaj Ultrasnow dhe klikoni tek ky program dhe instalojeni pasi te behet respring iphoni, prap shfaqet No service hapi tjeter duhet ta shkarkoni programin redsnow 0.9.15b3 pastaj extrakto fajllin & hyni run as administrator, pasi te hapet programi shfaqet jailbreak dhe extra, iphoni duhet te lidhet me pc tuaj pasi te klikoni ne opcionin jailbreak shfaqen opcione tjera cydia,install ipod baseband downgread ipod baseband ju duhet selektoni vetem downgread ipod baseband ndersa tjerat opcione deselektoni klikoni next pastaj shfaqet hapi tjeter ku kerkohet qe iphoni juaj te fiket pasta hyni next dhe aty redsnow dot ju informoj sesi iphoni juaj te futet ne DFU mode kjo procedur nuk zgjat shum por kujdes asesi mos e diskonektoni iphonin tuaj prej pc pritni pak pastaj fillojn dhe shfaqen valet :D…

 • kemi

  prsh Admin a mundesh mem ndihmu pe marr e krejt SAM po kur po hi attempt Activation po ma qet ni Error po shkrun kshtu >.

  SAM Notification
  Active reports Error:
  ActivationInfo rejected. You must
  select the orginal carrier SIMID of your phone. tlutna ndihmom flm per mirkuptim

 • kemi

  prsh Admin a mundesh mem ndihmu pe marr e krejt SAM po kur po hi attempt Activation po ma qet ni Error po shkrun kshtu >.

  SAM Notification
  Active reports Error:
  ActivationInfo rejected. You must
  select the orginal carrier SIMID of your phone. tlutna ndihmom flm per mirkuptim

 • nini

  a funksionon sigurt

 • nini

  a funksionon sigurt

 • admin deshta tpys kjo metod a bohet dmth edhe pa GEVEY veq e shtin kartelen edhe e bon qeto far senin edhe krejt ne rregull asht apo ?

 • admin deshta tpys kjo metod a bohet dmth edhe pa GEVEY veq e shtin kartelen edhe e bon qeto far senin edhe krejt ne rregull asht apo ?

 • SHeki

  Kur o iphoni me GEVEY a duhet me hek GEVEYN edhe kartelen krejtt?

 • SHeki

  Kur o iphoni me GEVEY a duhet me hek GEVEYN edhe kartelen krejtt?

 • mehedinn

  Iphone Im Spo mi qett valt hiqq e komm Sprint nga amerika e kom te instalum Ios7

 • Endri

  E qysh duhet me nek qet gevey

 • Endri

  E a bon me dit shka o gevey edhe per qka

 • donati

  bravo mat miret jeni e qbllokova mu pom bon e nala e dheza nuk po ma qet no service ju lumt

 • donati

  mu pom bon edhe ne ios 6.1.3 iphone 3gs

Qysh me kriju restore në iPhone?