Qysh me përgaditë shkopinjë djathi?

Përbërësit:

  • 200 gram djathë mozzarella
  • 3-4 lugë galetë
  • Oregano
  • Miell
  • Hudhër e grirë
  • Vezë
  • Kripë.
  • shkopinj djathi 1

Marrim djathin dhe e prejmë në formë të shkopinjëve.

shkopinj djathi 2

I vendosim copat në një pjatë dhe i vendosim në friz për të paktën 1 orë.

Pasi të nxirni djathin nga frizi, në një pjatë vendosni gal    etën, në të cilën shtoni oreganon, hudhrën e grirë dhe kripën.

shkopinj djathi 3

Në një tepsi vendosni letër, dhe secilën copë të djathit kalojeni në miell, pastaj në vezë të tundur me kripë dhe në fund në galetë.

shkopinj djathi 4

I vendosim në furrë të nxehur paraprakisht të pjeken për 15 minuta dhe i shërbejmë me salcë domatesh.

shkopinj djathi 5

Qysh me pastru melçinë me pije natyrale?

Qysh me ditë pijen që përshpejton metabolizmin?