Qysh me përgaditë parfe me fruta?

Përbërësit:

  • 500 gram boronica apo dredheza
  • 150 gram sheqer
  • 250 ml ajkë e ëmbël.

Bluajmë dredhëzat apo boronicat në mikser.

Shtojmë sheqerin dhe përziejmë derisa të bëhet masa në formë pureje.

Përziejmë ajkën veqmas me mikser dhe pasi të trashet e shtojmë në masën e dredhëzave derisa të bëhet një masë e vetme.

Masa e përgaditur vendoset në gota në të cilat do të shërbehet dhe futet në frigorifer për disa orë.

yogurt with muesli and berries in small glass

Akullore me Portokall

Akullore me Cokolate