Qysh me përgaditë paragjellë franceze?

Përbërësit:

  • 200 gram mish i bardhë
  • 1 gotë bizele të zieera
  • 200 gram proshutë
  • 2-3 karota
  • 200 gram majonezë
  • 3 vezë
  • lëngu i 1 limoni
  • majdanoz
  • kripë.

Mishi dhe perimet zihen me kripë.

Pasi të kullohen priten në katrorë të vegjël.

Shtohen bizelet dhe proshuta e prerë imët.

Vezët zihen 10 minuta, dhe priten në 12 rrathë.

Pjesët e mbetura copëtohen imët dhe përzihen me masën e mishit.

Shtohet lëngu i limonit,kripë, majonezë dhe përzihet.

Zbukurohet me majdanoz.

Qysh me pastru melçinë me pije natyrale?

Qysh me ditë pijen që përshpejton metabolizmin?