Qysh me përgaditë maskë për lëkurë të yndyrshme?

Përbërësit:

  • 100 gram luleshtrydhe
  • 2 lugë lëng limoni
  • 1 lugë jogurt
  • 1 lugë mjaltë.

Luleshtrydhet përmbajnë acid salicilik, i cili largon aknet.

Limoni ngushton poret dhe largon qelizat e vdekura të lëkurës.

Jogurti dhe mjalti kanë përbërës antibiotik.

Shtypni luleshtrydhet me piru në një enë.

Shtoni lëngun e limonit, jogurtin dhe mjaltën.

Përzieni mirë dhe aplikojeni në fytyrë.

Shpërlani pas 10 minutash.

Përsëriteni këtë maskë 1 herë në javë dhe vaji i tepërt që krijohet në lëkurë do të largohet.

maske luleshtrydhe

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?