Qysh me përgaditë maskë për fytyrë me kamomil?

1.Filloni me pastrimin e fytyrës me ujë të vakët dhe pastrues për fytyrë.

kamomil 1

2.Vendosni 2 qese caj kamomili në gotë dhe shtoni ujë të valë dhe lëreni të qëndrojë për 10 minuta.

kamomil 2

3.Bluani në mikser 2 lugë tërshërë.

kamomil 3

4.Krijoni maskën duke përzier tërshëret e bluara, 1 lugë mjaltë dhe sodë bikarboni.

kamomil 4

5.Shtoni cajin kamomil në maskën e krijuar dhe aplikojeni në fytyrë për 20 minuta dhe shpërlani.

kamomil 5

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?