Qysh me përgaditë maskë natyrale për flokë të yndyrshme?

Përbërësit që nevojiten për të përgaditur këtë maskë në mënyrë natyale e cila i jep flokut shkëlqim, butësi dhe parandalon yndyrën:

  • 10 luleshtrydhe
  • floke 1
  • 1 e bardhë veze
  • floke 2
  • ½ filgjani kos.
  • Bowl with yoghurt

Fillimisht pastrojmë luleshtrydhet dhe i vendosim në mikser të bluhen.

Shtojmë kosin. 

Shtojmë edhe të bardhën e vezëve dhe i përziejmë të gjitha.

Aplikojmë maskën në flokë dhe e lëjmë të veprojë për 1 orë pastaj shpërlajmë.

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?