Qysh me përgaditë gjevrekë?

Përbërësit:

  • 1 gotë jogurt apo qumësht
  • ½ luge majë buke
  • 2 vezë
  • 100 gram susam
  • Kripë
  • Miell.

Vendosim majën e bukës në një enë dhe shtojmë pak qumësht dhe pak sheqer.

gjevrek

Qysh me përgaditë kifle me bajame?

Qysh me përgaditë krofne me jogurt?