Qysh me përgaditë biskota me patate?

Përbërësit:

  • 300 gram margarinë
  • 300 gram sheqer
  • 2 vezë
  • 300 gram patate të ziera dhe të shtypura
  • 1 pecivë
  • 1 kg miell
  • 1 sheqer vanillë.

Shkrihet margarina dhe tundet me sheqer.

Shtohen vezët, patatet e shtypura dhe mielli i përzier me pecivë.

Brumi i përgaditur vendoset në tavolinë dhe nxiren forma të ndryshme të biskotave dhe pjeken në temperaturë mesatare.

Mbi vendosim sheqer vanillë dhe sheqer pluhur.

patate

Qysh me përgaditë ëmbëlsira me luleshtrydhe?

Qysh me përgaditë gurabi me susam?