Qysh me mbaru akullore nga Frutomania?

– Merrni njė shishe me lėng nga frutat e shtrydhur (#natyrisht, pa koncentrat). Lloj-lloj shije, plot shėndet.

Frutomania
– Merrni 3 (apo sa keni dėshirė) gota tė plastikes, tė vogla. Mund ti bleni kudo.

Frutomania
– Mbushini gotat e vogla me lėng nga frutat e shtrydhur. Ashtu pra. Vendosni nė gota edhe pipa tė plastikes.

Frutomania

– Vendosni nė friz kėto gota tė mbushura dhe pritni 15-20min (nė temperaturė -20gradė celzius)

Frutomania
– Kontrolloni nėse lėngu ėshtė ngrirė. Nėse po, largojini nga frizi. Ah, sa bukur duken.

Frutomania
– Ndajeni goten e plastikes nga lėngu i ngrirė. Kėtu, njė palė gėrshėrė do tė ju ndihmojnė.

Frutomania
– Shikoni se sa bukur duket akullorja qė ju keni mbaruar. Mahnitėse.

Frutomania
– Frutollorja hahet sė bashku, prandaj merre edhe njė dhe ndaje me dikėnd. Shijon si tė hani fruta tė ngrira, a po? Mmmm.

//Ky artikull eshte sponzorizuar nga FRUTOMANIA

Qysh me largu ngjitësin nga lëkura?

Qysh me i ditë ushqimet që përmirësojnë tretjen?