Qysh me largu celulitin?

Përbërësit:

  •  ½ gote me kafe të bluar të freskët
  • ¼ e gotës me kripë
  • ¼ e gotës me sheqer (ngjyrë kafe)
  • 3 lugë vaj ulliri.
    celulit

Përzieni së bashku kafenë, sheqerin dhe kripën. Pastaj shtoni vaj kokosi dhe përzieni mirë. Ndërkohë që jeni në dush, masazhoni lëkurën tuaj me lëvizje rrethore për 5-10 minuta, duke u fokusuar në zonat e prekura nga celuliti.

Në fund, shpëlani mirë me ujë të ngrohtë dhe sapunin anit-celulit me alga deti për efekt më të shpejtë. Skrubi aplikohet 2 herë në javë.

Përveç kesaj, provoni duke shtuar pak piper të kuq djegës në dietën tuaj çdo ditë, në gotën me ujë dhe limon.

Do të vëreni që celuliti do të zhduket, duke ju bërë të ndiheni më energjike, të freskëta dhe tërheqëse.

Olive-Oil-Brown-Sugar-Coffee-Scrub

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?