Qysh me kriju sapun bajamesh?

Përbërësit:

  • 1 lugë bajame të bluara
  • 2 lugë kaolinë
  • 2 lugë sodë
  • ½ luge vaj bajamesh.

1.Kombinoni në një enë bajamet, kaolinën dhe sodën.

sapun bajamesh 1

2.Shtoni vajin e bajameve dhe përzieni që të zbutet pak masa.

sapun bajamesh 3

3.Aplikojeni sapunin në lëkurë dhe fërkoni me të.

Pas disa minutash shpërlani me ujë të vakët.

sapun bajamesh 2

Qysh me i tha petalet e trëndafilave?

Qysh me përgaditë lule dekoruese për pije?