Qysh me kriju buzëkuq?

Përbërësit:

  • 1 lugë dyll bletësh
  • 1 lugë gjalpë bajamesh apo gjalpë avokadoje
  • 1 lugë vaj ulliri.

1.Mbledhi përbërësit që nevojiten për krijimin e buzëkuqit.

buzekuq 1

2.Për ti dhënë ngjyrë buzëkuqit mund të përdorni hije të syve që dëshironi apo mund të shtoni erëza me ngjyra të ndryshme si psh. mund të shtohet pak kakao për ngjyrë kafe.

buzekuq 2

3.Vendosni të gjithë përbërësit bazë në një enë dhe vendosini në mikrovalë derisa të shkrihen.

buzekuq 3

4.Shtohet ngjyra dhe përzihet mirë.

buzekuq 4

5.Vendoseni buzëkuqin e krijuar në ndonjë shishe apo kuti të vogël të përshtatshme për buzëkuq dhe lejoni të thahet.

buzekuq 5

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?