Qysh me i largu shenjat nga aknet?

Përbërësit:

  • 2 lugë vaj kokosi
  • vaj kokosi
  • 3 lugë sodë bikarboni.
  • sode 1

Vaji i kokosit është një antibiotik natyral që ndihmon në relaksimin e poreve dhe eliminimin e bakterieve.

Soda bikarbone në mënyrë shumë efektive pastron lëkurën dhe rregullon nivelin e Ph-së.

Përzieni vajin e kokosit me sodë bikarboni deri sa të fitoni një masë homogjene.

Nëse nuk mund ta përzieni vet, atëherë mund ta veni në mikrovalë për 20-15 sekonda.

Përzieni mirë, dhe vendoseni në frigorifer për 15 minuta.

Aplikojeni në fytyrë dhe shpërlani pas 1 ore.

 

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?