Qysh me i fry buzët me përbërës natyral?

Përbërësit:

  • Vaj ulliri
  • Sheqer
  • Sodë bikarboni
  • Kanellë.

1.Përzieni ½ e lugës me 1 lugë vaj ulliri.

buze 1

2.Aplikojeni në buzë me gishtërinjë, dhe masazhojeni për disa minuta.

3.Mbajeni në buzë për të paktën 10 minuta.

4.Largojeni përzierjen me shkopinjë për vesh.

buze 3

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?