Qysh Me Emeru nje 'Fast Food' Restaurant te ri?

Sot njerezit jane shume te zene pasi perpara tyre jane me dhjetra pune, e per ta bere edhe me keq jane rruget e zena dhe moti i nxehte. Nje fakt qe na ngushellon jane restaurantet ‘Fast Food’ qe se paku minimizojne kokedhimbjen qe kemi nga rutina e zene. Per shkak te kesaj, restaurantet Fast Food jane biznese te mira ne kete kohe. Nese jeni duke planifikuar per te hapur nje nje restaurant te ushqimeve te shpejta, emri i tij mund te jete aq i veshtire sa te vendosesh se çfare ushqime do te sherbeni. Emri duhet te le pershtypje te mire per konsumatoret, andaj duhet pasur kujdes per te zgjedhur nje emer unik, prandaj ne do te japim disa keshilla per kete teme.

Shumica e pronareve te restauranteve Fast Food perdorin emra qe kane lidhje me skaren, kafeterine por ajo cfare duhet eshte nje emer kreativ dhe qe mund te kujtohet. Perdorni nje emer qe tregon mikpritje dhe mund te beni nje liste emrash, ku cili ju duket me i pershtatshem mund ta veni ate.

Ju mund te bazohni ne vendin ku ndodheni per te emeruar restaurantin. Ndoshta eshte i vendosur ne nje vend me rendesi te madhe historike, prandaj veni nje emer qe nderlidhet me historine. Do t’i jepte pamje edhe me te mire nese e dekoroni me gjera historike.

Po ashtu mund ta emeroni ne baze te kuzhines qe do te ofroni per kostumatoret tuaj, mund te jene hamburgeret, pula apo ndonje gje tjeter. Duke emeruar restaurantin tuaj ne baze te kuzhines qe do te ofrohet, i binde konsumatoret se çfare mund te presin ata aty.

Nese ndodheni p.sh ne Gjermani, kurse origjina e kuzhines tuaj rrjedh nga Italia, atehere mund t’i veni nje emer Italian dhe keshtu konsumatoret do te inspirohen nga fakti se aty servohet ushqimi nga Italia. Nje zgjidhje tjeter eshte te veni nje emer qe e dini vetem ju apo emrin e femijes tuaj, keshtu qe konsmuatoret do te ishin kurioze per origjinen e atij emri.

Krijimi i nje emri per nje restaurant te ushqimeve te shpejta mund te jete i veshtire, por nese gjeni nje te pershtatshem, atehere do te jene vizitoret ata qe do te vijne pas jush.

  • Melani

    Pershendetje ADMMe ane te kesaj letre deshta me ju pgzreeu per faqen qe e keni, mirpo smund tju pergezoj per punun qe jeni duke e bere ne kete faqe.Per qfare arsye! Arsyjet jane te shumta, njera nder ta eshte qe mos puna juaj dmth qe disa muaj kjo faqe ska bere as nje postim. Po ashtu kjo faqe ma shume i takon gjuhes Java e jo tutorialeve palidhje (copy paste).Shpresoj qe do te mushet me mbishkrime te gjuhes java te cilat jane te nevojshme.Me RespektDardani

Qysh me u bë femër e suksesshme?

Qysh me folë pa pare?