Qysh me ditë sa kushton zhdoganimi për makinen tuaj? x

Qeveria e Kosovës ka miratuar ndryshimet në ligjin e akcizës, i cili ka filluar të implementohet nga data 1 Korrik 2011.

qysh me zhdoganu makinen

Kurse normat e takses Doganore (10%) dhe TVSH-së (16%) mbesin të njejta dhe aplikohen në vlerën e automjetit. Vlera e automjetit (përveç atyre të reja) përcaktohet nga Dogana e Kosovës përmes katalogëve ndërkombëtar mbi autorizimin dhe vlerat e automjeteve.

Shembull:

Automjeti 12 vjet i vjetër që ka madhësi të motorit deri në 2000cc, i vlerësuar me 2500 euro vlerë kalkulohet si në vijim:

2500 x 10% = 250 (taksa doganore)

+1000 (akciza)

+ (2500+250+1000) x 16% = 600 (TVSH-ja)

——————————————————–

Totali i zhdoganimit = 1850 Euro

 • Gashi

  Nuk e shof te arsyeshme ce nje makin te vlersohet nepermes katallogjeve,Kame parasysh se nje makin te vjeter 12 vjet,mbase blersi e blen me 500 Euro apo me pak para,Ateher shtrohet pyetja se si,dhe ne cilin mnyr e llogarisin qmimin e makines ne fjal!me katallogje nuk kame ndigju askund ce shikohen makinat ne ate mnyr,per ne Kosove nuk kame koment!:Sa per informat,ketu ne Gjermani vlera e makines llogaritet vetem me Kontraten e shitblerjes,asgje tjeter.Pra te shpresojm ce edhe ne vendin tone,do vjen ajo dite ce te respektohen te gjitha ligjet si ter Shtetet e Europes?!!!….

 • Gashi

  Nuk e shof te arsyeshme ce nje makin te vlersohet nepermes katallogjeve,Kame parasysh se nje makin te vjeter 12 vjet,mbase blersi e blen me 500 Euro apo me pak para,Ateher shtrohet pyetja se si,dhe ne cilin mnyr e llogarisin qmimin e makines ne fjal!me katallogje nuk kame ndigju askund ce shikohen makinat ne ate mnyr,per ne Kosove nuk kame koment!:Sa per informat,ketu ne Gjermani vlera e makines llogaritet vetem me Kontraten e shitblerjes,asgje tjeter.Pra te shpresojm ce edhe ne vendin tone,do vjen ajo dite ce te respektohen te gjitha ligjet si ter Shtetet e Europes?!!!….

 • Ndriqim

  Mfalni e si behet vlersimi i automjetit ku i marrin qmimet ????

  • K

   Cmimin e paraqitni aq sa e keni blere, por ne rast se eshte shume i ulet, atehere zyrtaret doganor i referohen cmimeve qe i kane ne katallogjet e tyre.

 • Ndriqim

  Mfalni e si behet vlersimi i automjetit ku i marrin qmimet ????

 • jeton

  mercedez benz 2003

  • Liki

   Ekom veturen mercdes e klas tabela te huja sa kushton me qit rks 2004 komplet

  • artan hasani

   sa me bahet me zhdogani nje golf te viti 2006
   golfi osht 2000 kubik marshi manuell

 • jeton

  mercedez benz 2003

 • marija e kosoves

  po valla edhe un e kam ble makinen 8000 euro kurse ne dogan te kosoves pome llogarisin me katallog kinse e pasna blej 9800 marre per ket shtet te poshter valla me bler kerrin vet edhe ata ,mete then se jo nuk eke ble 8000 por kushton 9800 nuk di qka me thon tjeter veq marre per shtetin ton ,hej njez paramendo 8000 poe blen kerrin e pote qesin me pagu dogan edhe kacis 3980 euro+ sigurim +homulugim krejt 4600 euro me ba rks ,aesht normal kjo bre hajni e madhe po bahet ne kosov e nuk poe din askush ..

  • Kosova11

   sdi,skom fjal 8000 me ble , 4600 veq dogana,ma shum se gjysma e vleres se kerrit .s’sheh kerkun njeri,veq nkosove!

  • Festim

   50 % dogan ncncncn Ne shqiperi per nje makin der 1600 CC pagun dogan der 300 € hiq ma shum pastaj ato tjera sigurim eshte ne vet qe kushton 130 € edhe libreza targat e do sende te vogla 100 € maksimumi 500 € i kryn gjitha, per makina me ma shum se 1600 CC nuk shkon shum ma shtrejt nje shum e perballushme edhe nuk ke kufizim mundesh me zhdoganu makine qe eshte e viti 1990 nuk ka kufizime … E kush eshte ne KS Allahu ju ndihmoft..

  • Redbull

   edhe tasht shtrohet pytja qysh me ja ba ma mir:
   mos e dogano hiq, graj me sigurim te ati vendi p.sh nese je ne gjermani me tabela te gjermanis, tasht kartela e gjelbert ska qare pa u njohe se boll kan vjedh.
   Un ne ch kam drejt me nje par targa deri ne 3 automjete me te njejtin sigurim dhe targat ner krah hyyy ne republiken korruptuese te kosoves nja 2 jav mjafton.

  • hashim thaqi

   pse nuk ua shitshe per 9500,te kishin mbet do euro per pushime bile

 • marija e kosoves

  po valla edhe un e kam ble makinen 8000 euro kurse ne dogan te kosoves pome llogarisin me katallog kinse e pasna blej 9800 marre per ket shtet te poshter valla me bler kerrin vet edhe ata ,mete then se jo nuk eke ble 8000 por kushton 9800 nuk di qka me thon tjeter veq marre per shtetin ton ,hej njez paramendo 8000 poe blen kerrin e pote qesin me pagu dogan edhe kacis 3980 euro+ sigurim +homulugim krejt 4600 euro me ba rks ,aesht normal kjo bre hajni e madhe po bahet ne kosov e nuk poe din askush ..

  • Kosova11

   sdi,skom fjal 8000 me ble , 4600 veq dogana,ma shum se gjysma e vleres se kerrit .s’sheh kerkun njeri,veq nkosove!

 • arlind

  E kam nje pytje nëse din dikush me me tregue ? kam nje kerr të vitit 2000 mujit 12 a regjistrohe (a ju bahet doganimi ) në vitin 2013 apo e fundit eshte viti 2012 ju faleminderit pres pergjigjje

  • avdyl loku

   po rehistrohet edhe  vitin 20013   dhe pa problem e ban doganimin   shpedicioni loki kaqanik

 • arlind

  E kam nje pytje nëse din dikush me me tregue ? kam nje kerr të vitit 2000 mujit 12 a regjistrohe (a ju bahet doganimi ) në vitin 2013 apo e fundit eshte viti 2012 ju faleminderit pres pergjigjje

  • avdyl loku

   po rehistrohet edhe  vitin 20013   dhe pa problem e ban doganimin   shpedicioni loki kaqanik

 • Besnik Ramadani

  Njejt edhe une kam pasen ,… 4500 e kom ble e me katalog ma kan llogariten qe e kam ble 6900,…

 • Besnik Ramadani

  Njejt edhe une kam pasen ,… 4500 e kom ble e me katalog ma kan llogariten qe e kam ble 6900,…

 • dado

  o burra o regjistroni kerret n shipni ose mal te zi e besa edhe n serbi e mos ju jepni pare ktyne hajnave se na nuken tu na vjedh as ni shtet i rajonit nuk i ka keto rregulla veq neve dej sa t’na vjelin mir, un per veti krejt i kam me tabela tjera

  • berat

   o dado qysh osht puna me regjistru jasht shtetit , qysh muna me bo a osht ma lire a qka osht puna

   • ilir

    ne shqipri 1 opel vectra 2.2 320 euro ka kushtu me e rigjistru po problemi osht se duhet me e pas naj dokument te shqipris

    • berat

     1 golf 5 sa mu kish bo me regjistru ne shqiperi , a din najkush , edhe qar dokumenti duhet me pas te shqiperise . flm .

 • dado

  o burra o regjistroni kerret n shipni ose mal te zi e besa edhe n serbi e mos ju jepni pare ktyne hajnave se na nuken tu na vjedh as ni shtet i rajonit nuk i ka keto rregulla veq neve dej sa t’na vjelin mir, un per veti krejt i kam me tabela tjera

  • berat

   o dado qysh osht puna me regjistru jasht shtetit , qysh muna me bo a osht ma lire a qka osht puna

   • ilir

    ne shqipri 1 opel vectra 2.2 320 euro ka kushtu me e rigjistru po problemi osht se duhet me e pas naj dokument te shqipris

    • berat

     1 golf 5 sa mu kish bo me regjistru ne shqiperi , a din najkush , edhe qar dokumenti duhet me pas te shqiperise . flm .

 • berat

  qysh me ja bo me regjistru ne shqipni a qka po thuni

 • berat

  qysh me ja bo me regjistru ne shqipni a qka po thuni

 • isa

  valla dogana e kosoves pot lajshin me sapun e kam doganu ni kerr po lypshin me ju dhane lek me ta kry punen duhet me qu eulexin mi kontrollu

 • isa

  valla dogana e kosoves pot lajshin me sapun e kam doganu ni kerr po lypshin me ju dhane lek me ta kry punen duhet me qu eulexin mi kontrollu

 • qendrim

  qyshe me dit sa kushton ni opel vectra 2.2 viti 2002 ne muajn e 12 sa kushton dogana edhe homoglobimi deri te kryhet krejt

 • afrim

  KAM NJE GRANT SKUTER PER ME PRU NE KOSOV NGA ZVICRRAA DHE I PERDORUR DHE NESE KISH PAS MUNDESI ME DIT SA KUSHTON DOGANAA? PER TA ESHT 125 KUBIK

 • afrim

  KAM NJE GRANT SKUTER PER ME PRU NE KOSOV NGA ZVICRRAA DHE I PERDORUR DHE NESE KISH PAS MUNDESI ME DIT SA KUSHTON DOGANAA? PER TA ESHT 125 KUBIK

 • Amir

  Dua ta di sa me kushton Dogan per ni Motorr Atv yamaha 4 Rrota 350 kubike

 • arbeni

  Si eshte e mundur qe te paguhet tatim MBI tatim ndiqni tabelen sujet te paguhet tvsh per tax kjo vetem ne kosov ndodh

  • Mila

   A din dikush mos po heket dogana e kosoves kto dite?

   • hashim thaqi

    kur te hiqen hajnat prej pushteti qka d.m.th. kurr njeher

 • aga

  Pershendetje vllazni kam nje bmw 735? I viti 2003 sa bahet me perkthy ne rks o njerz ose nje x5 2001 3.0 i a mun me informin kush

  • avdyl

   Vizito http://www.zhdogana.com , aty e ke kalkulatorin ku mundesh me llogarite akcizen, taksen doganore dhe tvsh.

  • ardi

   4000 euro mu ka ba u I njeti 735

 • Bajram

  Me falni aka mundesi medit per ni opell astra viti 2007 po mu me kan ncan pilicia dhe ma kan mor ne dugan se kerri ka qend ne emrin e vllaut qe nje jav nuk po muj me duganu pa me ardh kishe nje leter prej prishtine kuj muj ti ndrejtohem

 • Ylber

  Përshëndetje! A mundem ta di se sa kushton
  Dogana për veruren time?
  Verura është të tipit Golf 5, 1.6 kubikazha,
  Benzin të vitit 2004. Faliminderit për përgjigje

 • Rizah Bashota

  Unë desha me pytë, e kam ble një makin ML 320CDI Viti i prodhimit 2006 ka 140 000 km të kaluara sa më duhetë të ,paguej me ja vu tabelat e kosovës.

 • krasniqi

  pershendetje a asht e mujshme me rigjistru kerrin pa dogan e akcis ne emer te shoqates te verbve edhe a mundet me kan vioti prodhimit 1999 flm

 • Shukrije

  sa me kushton dogana per nje vetur reno scenic 1.9. viti i prodhimit 2002
  edhe nje vetur reni-clio 1.2-benzin viti 2001 ju faliminderit per info.

 • liridon

  ooo kerka nuk jun kto duganat e kosoves…1500€ e kam ble kerrin 2100 €.mu ka ba me qit rks kjo asht katastrof…po qa me ba dikush po duhet me ba miljonaaa €urooo….

 • Enver Isufi

  aka mundesi mem treguen sa i kushton dugana vetures renault laguna 2.2kubik dizell viti i prollimit 2006 me tabela te zvicrres ju falimderit

 • morina

  kam nje skuter peugeot 49kubik viti 2011, a kish mujt mem tregu dikush sa kushton dogana ,, pres pergjigjie

 • Emin.Maxhuni

  audi A4 2.0 cupe viti i prodhimit 2007 s6 i bler nga zvicrra.
  Me intereson sa kushton ne euro per zhdoganim,homologim dhe regjistrim.
  Me respekt
  Emini.

 • beni

  tung. sa me kushton ni pikap ( caddy) 1.9 . 2000 . i mbyllur me tabela gjermonis me qit ne tabela KS me krejt sa mu bahet sa pare

 • arnim

  Deshta me dit sa kushton ni Skoda me doganue je rks. viti prodhimit 2004 1.9 TDI. Disel. Kombi. Flm

  • Soni

   Jam e interesuar te di a kan veturat një çmim fix për doganim apo mvaret prej markes se kerrit dhe viti i prodhimit.
   Ju faliminderit

 • blerim

  Nissan x tan 2.2 viti ne fund te 2004 sa kushton komplet me tabele

 • ardi

  prshendetje desha ta boj nje pytje per persona me aftesi kufizume si duhet me shku procedura per zhdoganim te vetures sikurse ne kohen e ish jugosllavis e ka pas te drejten te jen tev lirum nga dogana tash qfar procedurash duhet te jen aka te drejt ky person me nevoja veqanta sikurse invalidet e luftes si kan te drejt edhe keta duhet me pas parasysh se edhe keta jon pjes e kesaj shoqerije

 • Adem

  pershendetje
  jam invalid deshta me ble ni automjet ne zvicerr mercedes vito, viti 2001, 2300 kubik motorri benzin qe esht per transpor te invalidav,sa kushton krejt komplet zhdoganimi edhe a ka dogan qe esht i adaptun per invalida.ju faleminderit per mirkuptim
  Adem Ramaj

 • gagi

  Kisha pas deshir me dit sa bohet dogana per mercedes E 320 viti 2007 nese kam nje pergjigje nga ju

 • Muhamet

  Si jane rregullat per zhdoganimin e automjetit per te hendikepuar

 • beka

  nje wv pasat e kum ble ne ch 1800 fr kurse ktu ma kan ba qe 3000 mi euro doganim deri ne regjistrim um ka kushtu 1980 euro kta veq jan ka vjedhin por ne i kemi fajet se vet i kemi votu

  • amar

   Me fal vllaqko qfare viti ka qen passati se edhe un e kam nje 2004 e me intereson, flm shum

 • aka mundesi em na tregu se qysh me shkarrku qat aplikacioni per akciz te veturave me ba llogaritjen

 • ardii

  sa kushtom audi a4 2.5 viti 2003

 • Ilir Shala

  Mirembrema
  Nese ka mundesi tè mè ditè sa mè kushton doganimi i nje makine
  tipo BMW X
  viti 2010
  sasia 3000 m3
  Faleminderit
  Prsh.

 • Beni

  Deshta tju pys per ni Kombi me 6 ulse edhe mrapa i mbyllur per Transport mallrash viti i prodhimit 7 -2001 drei kur mas vonti mundet mu doganu a vlen edhe per Kombi 13 vjet i vjeter flm

 • aga

  katastroff i thojn ksaj pune po ishalla sjuv zgat shumm …. zdi te cili shtet pat qe ka akcize ne banglladesh a siri a ku …. me vjedh popullin eshte kallaj ….as serbi as shqiperi as maqedoni ska kshtu se leje shtete tjera

 • fitim beqiri

  vw passat b6 2006 deri 2008 qmimi 5500 euro m kontrat shitblerje n gjermoni
  sa um bahet me regjistru n ks dogan + regjistrim 1 vit perafersisht

 • sadeti

  Mirdita, Zoteri doganier,jam e interesuaur ta dergoi nje veture ne Kosove qe do te me duhet vetem per pushime kur te gjindem atje, a eshte e mundur qe ti ja bej autorizimin vllaut qe te ket te drejte nganjeher ta vozit atje ,edhe pse vetura eshte ne pronsine time.
  Ju faleminderit per pergjigjejen, pranoni respektet e mija.

  • Pershendetje, po eshte e mundur qe te beni autorizimin per personin qe do ta ngas veturen.

   • liridon

    pershendetje i nderuar fisnik desha te pys tash ne vitin 2015 a esht e mundur qe ta vozis un veturen e vllaut me tabela te italis vetem me autorizim te tij ne itali vetura esht e vitit 2001 ne shtator usht prodhimi dhe desha ta di se a mundem me doganu ket vetur nese nuk me lejohet vozitja me targa te huja .pranoj pershendetje emia me te perzemerta per ty flm per mirkuptim .doni

 • hasan

  Djali i cili jeton suedi don të ma dërgon nji televizor plazma i përdorën a bën mos me pague doganën për te.

  • Po, thuaj le ta dergon si dhurate. Per dhurata nuk paguhet dogana.

 • feriz

  ekam ni opell korza 1.2 benzin viti prodhimit 2003 sa kushton me ja qit tabelat rks ka munsi
  dogana sa kushton me tregon nese
  o44328030 numri im

  • selmani

   Pershendetje a munet mem tregu dikush qka esh CC edhe e kom nje mercedes C 220 cdi 2008 sa me kushton doganimi pres pergjigje.

 • visar

  sa mu bohet doganimi i bmw 525 viti 2004,automatik,diesel ,caravan.

 • samir

  miredita du me dit sa koshton akciza edhe dogana per pikap shembul reugeot berlingo 2004 1.6 disel

 • Lulzim

  Pershendetje

  Kam nji pyetje ne lidhje me vjetersin e automjetit
  A nuk duhet me qene automjete jo me i vjeter se 8 vite per me pas drejt me xhdoganu ne Kosov ?

  Flm per mirkuptime

 • liridon

  E kam ni vetur te vitit 2001 a mundem me doganu edhe tash ne vitin 2015 a ka mbet veq ne 2014 duhet me.kthy mbrapa ju lutem a mundet mem tregu dikush .

 • [email protected]

  Pershendetje, kur do te hiqet Akciza edhe pse me pagu akcizë. mjafton Dogana dhe sherbimet tjera e keni lodhur popullin me kto pagesa kot kjo eshte plaqkitje.

 • ibish

  deshta me pyt per smart sa me kushton doganimi

  • ibish

   asht dizell 700 kubik atomati

 • Qamil

  Jam i interesum per zhdoganim te nje makine VW Polo viti i prodhimit 2002 disell motori 1.9 SDI.
  A ka mundsi mi dit sa me kushton per me i vendos tabeka te Kosoves.
  Ju pershendes nga Finlanda .
  Flm per mirekuptim

 • meha

  deshta me dit e kam ble ni vetur 1000 euro GOLF 4 benzin 1.6 kubik viti 2003 sa kushton me doganu ket vetur

 • NDERIM

  deshta me u iformu me regjistru nje GOLF IV 1.4 benzins VITI prodhimit 01 2003 sa me kushton me regjistru me tabela te kosoves flm per mirkuptim pres pergjigje

 • hamza

  sa me kushton me doganu nje makin te tipit seat leon 2007 viti 1.6 motori

 • Avni

  Pershendetje desha me dit sa kushton me regjestru ni Mercedes ML 320 cdi. 2998cmm Viti 2008

 • malsori

  a mund te me thot kush sa do me kushtoj komplet ne RKS mercedes c.180 c klas compresor benzin viti i prodhimit 2005.

 • xh.Buja

  ju pershendes juve Poletikan dhe Doganier Kosovar se me e arsyeshme esht veturat te vjetra deri ne 10 vjet te vjetra te regjistrohen me nje qmim Dogane deri ne 1000 euro deri ne RKS. qe mundesisht sa me shum vetura me te reja te regjistrohen e sa me shum LLOMI Makinat e vjetra qe te dalin nga perdorimi e qe te mbrohet ambienti edhe klima.
  Ju bej nje pyetje a ma me rendesi esht parja a jeta e qytetarve?

  semundjet e renda behen krejt nga ndotja e ambientit Tymosjes te makinave te vjetra
  Edhe qe te pastrohet shteti nga ato kerre te shkaterruara dhe pa kat G:
  Nje kosovar i pa punesuar qe te blej nje makin 2000 euro dhe aj do ti paguaj Dogan edhe 2300 te tjera qmimi total 4300 euro per nje makin te vjeter si mund te perballoj ket me 120euro penxi ose me nje rrog 250 euro
  Mendoni keni edhe vet prinder apo vllezer te cilet nuk e kan gjendjen e mir financiare.
  ULENI QMIMET E ZHDOGANIMIT QE TE VIN MAKINA TE REJA E LARGONE LLOMIN
  ju pershendes Kosov

 • xh.Buja

  Poletikanet munden ti blejn makinat e reja por ajrin nuk mund ta pastrojn me para edhe ata vet e thithin at ajr te ndotur
  ju faleminderit

 • Limi

  Pershendetje sa. Esht akciza Per ket mercedes e220 /2.2 motori viti/2002 sa hyn en targa rks

 • egzoni

  pershendetje ekom ni golf 4 ne gjermani sa kushton dogana prsh.. me pru ne kosov

 • [email protected]

  Sa mekushtan dogan per bmv e90 335xi asht sport vit asht 2007

 • Ademi

  si ta doganaij nji vetur Angleze me timon ne anen e djathte

 • muharrem zejnullahi

  a mund te me tregoni sa me kushton zhdoganimi i nje veture opel zafira 1.9 tdi viti i prodhimit 2007

 • fuat

  Kush po edi sa kushton ni golf 4 sa kushton nmaqedoni me ba me numra tmaqedonis

 • Sabri Bajrami

  Sa kushton Dogan per ket makin : Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS Club DPF Viti prodhimit 07/2006
  138.000 km
  Diesel
  95 kW (129 PS)

 • jahi

  Mirdita githve e kam nje pytjeju lutem kush e din prej cilit vit kombi per transport i paguhet dogana kombi osht imbyllur pa xhama e viti 2001 a i paguhet dogana ajo faliminderit

 • Ramiz

  Desha me e importue nje automobil nga Zvicra
  Automjeti
  Viti 01.08.2008
  2000cc
  Disel me filter
  Vler a Automjetit diku 7000 euro
  Desha me dite sa me kushton me e bere zhdoganimin
  Faleminderit
  Me nderime nga Ramizi

 • [email protected]

  Po shkruan më lart se tvsh-ja është 16% nga vlera e automjetit kurse në llogarinë e bër më posht ajo llogaritet 16% e shumës
  qmimit të veturës 2500
  taksa doganore 250
  akciza 1000
  A e kam keqkuptu llogarinë apo ??
  Falemnderit

 • Kamer

  Sa kushton me perkthy Ni bager 30 mij tonash ,?????

 • Edmond Islamaj

  Pershendetje:

  Desha te di nese ka mundesi disa informata me te detajuara per zhdoganim te Automjetit :Mercedes Bens E 124 Disel 2500 cmm viti prodhimit 1994 ?

  Me rrespekt:
  Edmond Islamaj

 • bardhi

  o vlla kurr nkosov ska mu ba mir se shteti asht me banditaa ee me rrenca

 • Sami Kastrati

  Me 1800 euro e bleje ne Kosove….hajt shteti i hajnave dhe rrencave…

 • Gazi

  Pershendetje ..kam.nje.opel Astra 2.0 Viti 12.12.2003 po em intereson sa um bahet me kthy me tabela te kosoves . Flm per mirkuptim

 • qamil abdyli

  sa vlersohet vetura pezho 407 viti i prodhimit 2004 2000 cubik

 • skenda

  sa kushton komplet me doganu nje Audi 2.4 viti1999 flm

 • behar

  Sa um kushton me doganu veturen time ju lutem te me tregoni Golf 4. motor 1.4 viti 2002 amuni mem tregu sa kushton komplet flm

 • shiqa

  sa mu bahet dugana per ne vetur asht opell vektra 20dizell viti i prodhimit 1999 vjen nga zvicra

 • Drus Topia

  Sa kushton cdoganimi i nje telefoni celular ne Kosove neqoftese e dergoj me poste? Falemderit.

 • Nderim

  Po du me dit sa kushton me regjistru ni VW Polo 2000, motorin 1.4 ne tablat e ks?

 • fatlum

  Qysh me dit sakt sa mkushton me dogan me akciz me kejt .nje Mercedes aclass viti prodhimit1999.kubik1600 disel

 • Sefedin

  automjeti me vit prodhimi 2007 kubikazha esht 2.2 sa mund te jet zhdoganimi

 • Agron

  Nese eshte e vitit 97-98 a regjistrohet Edhe sa kushton Ju lutem deri 2000cc.flm respekt

 • [email protected]

  mrma a me thoni makina e vitit dy mij dhe 2 mij kubin naft sa i shkkn dogana ne shq .ju faleminderit

 • imer jashari

  sah kushton ni n golf 4 1.8 me rixhstruh viti 2001

 • Maextro Kkabashi

  o kjo osht tmerr marre e rjept ket popull me kto fajde akciza po kerri nuko alkohol as duhan po nevoj zoti ju vraft se me juve jo nevrop po edhe shipnin e maqedonin kan me na ndalu mos me dal pa viza

Qysh Me Ndeze Makinen?

Qysh Me Nderru Filterin e Ajrit ne Makine?