Qysh me mbajtë dietë tre ditore?

Dieta më popullore tre-ditore është vetëm ajo me planin e rregulluar të vakteve, mëngjes, drekë dhe darkë të caktuar:

Dita 1.

Mëngjesi: kafe e zezë ose çaj, gjysmë grejpfrut, një fetë bukë të thekur të lyer me një lugë gjalpë kikiriku (gjysma e grejpfrutit mund të zëvendësohet me lëng të një grejpfruti në tërësi)

Dreka: një gjysmë filxhani ton, një fetë buke të thekur, kafe të zezë ose çaj (kafen ose çajin mund ta ëmbëlsoni me ëmbëlsues artificial)

Darka: 100 g mish pa dhjamë (gjeldeti apo pulë), një filxhan groshë, një filxhan karrota, mollë, një filxhan akullore vanilje

Dita 2.

Mëngjesi: vezë, një fetë buke të thekur, gjysmë banane, kafe të zezë ose çaj

Dreka: një filxhan (100 g) djathë lope (gjizë) apo ton dhe 6 biskota.

Darka: dy salçiçe, një filxhan (100 g) brokoli, 1/2 filxhani karrota, gjysmë banane, gjysmë filxhani akullore vanilje

Dita 3.

Mëngjesi: mollë, 30 g djathë të fortë me pak yndyrë, 5 biskota të njelmëta, çaj i zi ose kafe

Dreka: një vezë të zier fort, një fetë buke të thekur, çaj të zi ose kafe

Darka: një filxhan (100 g) ton, një filxhan (100 g) karota, një filxhan (100 g) lulelakër, një filxhan (100 g) pjepër dhe një gjysmë filxhani akullore vanilje.

dieta-3-ditore

Qysh me i shkri kilogramët e tepërt?

Qysh me arritë trupin e përsosur?