Qysh me largu zbokthin?

Përbërësit:

  • 2 lugë sodë bikarbone
  • 1 lugë vaj ulliri.

Kombinojmë përbërësit në një enë.

Në flokë të lagura aplikojmë maskën dhe masazhojmë rrënjët për disa minuta.

Pas 5 minuta qëndrimi, shpërlajmë flokët dhe i lajmë me shampo.

Nëse nuk është eleminuar plotësisht zbokthi, do të jetë në sasi dukshëm më të vogël.

Përsëriteni maskën derisa të largohet plotësisht.

zbokthj

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?