Qysh me i largu shenjat nga lëkura?

Përbërësit:

  • 1 lugë sodë bikarbone
  • 2 lugë vaj të farave të rrushit.

Në një enë vendoset soda, në të cilën shtohet vaji i farave të rrushit.

Përzihet, dhe masa e fituar aplikohet në fytyrë duke masazhuar për disa minuta.

Lejohet të qëndroj për 10 minuta dhe pastaj lahet fytyra me ujë të vakët dhe pastrues të butë.

shenja

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?