Qysh me i largu pikat e zeza nga fytyra?

Përbërësit:

  • 2 qese caj kamomil
  • ½ gote caji sheqer
  • ¼ e gotës vaj ulliri.

Përgatitja:
Zieni fillimisht kamomilin dhe ne lengun e perfituar shtoni sheqerin dhe vajin e ullirit.

Hidhni aq caj sa sheqeri te mos tretet plotesisht, te mbeten kokrriza.
Miksoni mirë dhe ruajini në një tas me mbyllje hermetike.

Përdorimi:
Lani fytyrën me ujë të vakët.

Aplikoni maskën në gjithë lëkurën me lëvizje rrethore.

Lëreni për 10-20 minuta.

Shpëlajeni fytyrën me ujë të ftohtë dhe thajeni butësisht.

Me pas vendosni hidratuesin tuaj si zakonisht.

mask-me-kamomil

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?