Qysh me largu dëshirën për ëmbëlsira?

Nëse zakoni juaj është konsumimi i ëmbëlsirave atëherë mësoni ta largoni veten nga ëmbëlsirat ose t’i zëvendësoni ato me ushqime pa sheqer, ose me produkte të cilat përmbajnë sheqer natyral.

Në këtë rast po iu përmendim 1 gotë çaj kanellë.

Për të shmangur mangësitë e lëndëve ushqyese qëllimi tuaj duhet të jetë furnizimi me proteina të shëndetshme si peshk, vezë apo fasule dhe yndyrna të mira si vaji i ullirit, avokado dhe arra.

Këto produkte merrini si suplemente në çdo vakt.

Me këtë plan loje ju do të arrini t’i largoni dhëmbët tuaj nga ëmbëlsirat superkalorike.

 

Qysh me përgaditë ëmbëlsira me luleshtrydhe?

Qysh me përgaditë gurabi me susam?