Qysh me i largu çarjet në thembra?

Përbërësit:

  • 3 lugë sodë buke
  • 4 litra ujë.

Filloni duke përzier sodën e bukës me ujë të nxehtë dhe futni këmbët në ujë për 10-15 minuta.

Kur këmbët të jenë zbutur mirë, pastroni ato me ujë të nxehtë, leni të thahen dhe lyeni me kremë apo vazelinë.

Koha më e mirë për të bërë këtë ëshë para gjumit.

Përsëritet qdo ditë për një javë.

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?