Qysh me kriju xhel për formësimin e trupit?

Përbërësit:

  • ½ gote argjilë
  • 2 lugë kripë deti
  • ¼ e gotës xhel aloe vera

argjile-2

1.Kombinoni argjilën me kripë në një enë xhami apo druri, pasi që plastika mund të prishë funksionin e argjilës.

Argjila largon toksinat nga trupi, ndërkohë që lëkura absorbon mineralet natyrale nga kripa e detit.

argjile-3

2.Shtoni ¼ e gotës me vaj kastori, vaj ky që përdoret për dobësimin e trupit.

Nëse ngrohet vaji para përdorimit do të ketë efekt më të shtuar.

argjile-4

3.Shtoni xhelin aloe vera, xhel ky që redukton ëjntjen dhe inflamacionin.

argjile-5

4.Kombinohen të gjithë përbërësit me lugë druri, dhe shtohet ujë derisa masa e krijuar të shpërndahet lehtë në trup.

Shpërndani xhelin në trup dhe mbështillni me folie plastike.

argjile-6

Qysh me i shkri kilogramët e tepërt?

Qysh me arritë trupin e përsosur?