Qysh me kriju pastrues tualeti?

Përbërësit:

  • 4 gotë sodë bikarbone
  • ¼ e gotës lëng limoni
  • ¼ e gotës uthull
  • 2 lugë deterxhent të enëve.

tualet-6

1.Në një enë të thellë vendosni sodën, lëngun e limonit dhe uthullën.

tualet-1

2.Shtoni deterxhentin e enëve.

tualet-2

3.Përzieni derisa të bëhet një masë e vetme.

tualet-3

4.Mbushni mbajtëset e akullit me këtë masë dhe lejoni të qëndrojnë gjatë natës.

tualet-4

5.Vendosni në tualet nga një kubë të krijuar.

tualet-5

Qysh me i ditë arsyet e djersitjes gjatë natës?

Qysh me parandalu shfaqjen e alergjisë?