Qysh me kriju deodorant natyral?

Nëse doni t’i ikni aluminiumit dhe parabensit nga deodorantat konvencional, thjesht përzieni sodën e bikarbonat me ujë dhe vendoseni nën sqetulla.

Ose kërkoni reçetën për për deodorant natyral i cili përmban sodë, vaj kokosi dhe vaj eterik.

Ky kombinim i përbërësve pamundëson zhvillimin e bakterieve dhe mbron efektshëm nga era e pakëndshme.

 

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?