Qysh me hidratu lëkurën?

Janë disa maska hidratuese për fytyrën, të cilat mund të përdoren shpesh.

Një maskë e tillë është:
-½ kastravec i grirë
-1 lugë çaji mjaltë
-1 lugë gjelle lëng limoni.
Mjafton të miksoni të gjithë përbërësit dhe aplikojeni në fytyrë të pastër për 15 minuta dhe pastaj shpërlani.

hidratuese

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?