Qysh me i forcu eshtrat?

Receta në vijim forcon strukturën e eshtrave dhe e kthen funksionin normal të nyjave dhe gjunjëve.eshtra

PËRBËRËSIT:

  • 1 kg mjaltë
  • 10 lugë fara të lirit
  • 50 g fara të kungullit
  • 5 lugë susam
  • 3 lugë rrush të tharë
  • 50 g farash luledielli
  • 50 g kokrra gruri.

E gjitha që duhet të bëni, është që t’i kombinoni këta përbërës në një enë të madhe, t’i përzieni mirë e mirë dhe masën ta qitni në një enë të qelqtë me kapak.

 

Merreni nga një lugë të këtij ilaçi para kafjallit dhe drekës.

Kjo përzierje jo vetëm që i forcon eshtrat tuaj dhe muskujt e zemrës, por e përmirëson edhe elasticitetin e ligamenteve.

 Përpos kësaj, metabolizmi do t’ju përshpejtohet dukshëm.

 

Qysh me i ditë shenjat paralajmëruese të atakut kardiak?

Qysh me luftu alergjinë në mënyrë natyrale?