Qysh me eleminu yndyrën e tepërt nga flokët?

Përbërësit:

-3 gota ujë ambienti,
-2 lugë gjelle uthull molle
-disa gjethe mente.
Në fillim vendosni ujin në një enë ku do të hidhni gjethet e mentes dhe dy lugë uthull.

Masën lëreni për gati 30 minuta, dhe pas larjes së zakonshme të flokëve shpërlani flokët me masën e përzier.

 Kjo është një përzierje që përdoret sa herë që lan flokët.

eleminim-i-yndyres

Qysh me përgaditë maskë kundër lodhjes?

Qysh me i ditë arsyet pse flokët nuk zgjaten?