Kifle të shpejta

Përbërësit për 4 persona:

 • 600 gr miell,
 • 1 pluhur paste
 • 1 lugë kripë
 • 1 dl vaj
 • 1 ajkë e thartë
 • 1 tharm e përzier në 2 dl qumësht

Kohëzgjatja e përgatitjes: 15 minuta

kifle te shpejta -receta qysh me

Gatimi

Brumi zihet dhe hollohet në formë të pjatës (rrumbullakët). Preni në 8 pjesë dhe mbështillni. Nëse doni mund t’i mbushni me djath ose me mbushje tjera sipas dëshirës.

Lëshojeni furrën në 180ºC. Derisa furra të nxehet brumi pushon mjaftueshëm. I lyeni me vezë dhe pjekni për 15 minuta.

Ju bëftë mirë!

 • shqipe

  qka esht pluhur paste se nuk e kuptoj :$

  • adisa

   aaaaa

   • Hallo

    Pecivv

  • Hallo

   Peciv oooooj ljoppp!!! :b

 • Hallo

  Une mendoj se është e pamundur qe kiflet te behen vetëm për 15 min. Por nejse…..

 • ela

  Qka asht ajka a asht shmand

 • Drita

  Shume gjera te mira dhe te shpejta

Qysh me përgaditë kifle me bajame?

Qysh me përgaditë krofne me jogurt?