qyshmetro-join-our-family

Patellxhan te Mbushur me Djathe

Perberesit:

- 4 patellxhane
- 4 qepe te njoma
- 2 speca jeshil
- 2 domate
- 5 gjethe feslegeni
- 2 veze
- 1 gote uji me djath te bardhe dhe kackavall
- majdanoz
- piper i zi dhe i kuq
- vaj ulliri
- kripe

Pergaditja:

Patellxhanet piqini ne zgare dhe qerojini. Ne nje ene hidhni domatet e grira, specat, dhe qepet e njoma dhe perzini. Shtoni djathin e bardhe dhe kackavall, vezet, majdanozin, feslegenin dhe erezat dhe perzini te gjitha(mund ti shtoni edhe pak hudher) . Patellxhanet hapini ne mes dhe mbushini me kete perzierje. Siper vini nga nje fete domate dhe djath kackavall dhe futini ne furre ne 180′C derisa te shkrije djathi. Servireni te nxehte.

 

Burimi: Recetakuzhine.net


Nëse keni diçka për të shtuar në temë ju lutem shkruani poshtë tek komentet.

Përgjigju

Email adresa nuk do të publikohet.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>