qyshmetro-join-our-family

Trofte me Vere

Kjo eshte nje recete pa yndyre, nga Shkodra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Perberesit:

  •  5 trofta mesatare
  •  majdanoz te grire 3 tufa
  •  mende e njome,3 tufa
  •  piper i zi
  •  kripe
  •  2 kokrra limon
  •  vere e kuqe
  •  hudhra

Gatimi:

Ndahen troftat ne fileta, seciles i hidhet kripe, piper, dhe shtrohen ne tave, ju hidhet lengu i limonit, hudhra te grira, dhe majdanozi e mendra e grire imet. Ju hidhet vere e kuqe sa te mbulohet peshku, mbyllet tava me kapak dhe futet mu pjek.

Veren e kuqe e pin peshku, ju mund te pini vere te bardhe, nje sallate dhe me lepi gishtat. Ju befte mire!


Nëse keni diçka për të shtuar në temë ju lutem shkruani poshtë tek komentet.

Përgjigju

Email adresa nuk do të publikohet.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>